Pazartesi Cuma08:00-21:30TELEFON+0850 000 0000

Saç Ekimi Merkezi

Saç Ekimi Merkezi

6 Temmuz 2021 by admin0
Sok-dokulme.png

Saç ekimi vücudun uygun bölgelerinden (kafanın arka kısmı, göğüs, sırt ) kıl köklerinin alınıp kafada açıklık bulunan yere nakledilmesi işlemidir. Saç ekimi bir tür doku naklidir. Günümüz teknolojisinde saç kökleri birer birer alınır alım işlemi bittikten sonra lateral slit yöntemiyle saçların yerleştirileceği kanallar açılır ve ardından alınan kökler bu kanallara yerleştirilir.

Bu sistemle hem %100 doğal bir görünüme ulaşılır aynı zamanda kişi çok daha rahat bir cerrahi işlem geçirir. Saç ekimi işlemi lokal anestezi ile yapılmaktadır. Saç ekimi işleminden sonraki gün kişi normal iş ve sosyal yaşantısına dönebilir.

SAÇ EKİMİ AŞAMALARI

1. AŞAMA : Traş & Kök Alımı

Kişi operasyon odasına alınır ve saç traşı yapılır saç traşının ardından donör alanına (köklerin alınacağı bölge) lokal anestezi yapılır. Lokal anestezinin ardından mikromotor yardımıyla kök alımı gerçekleştirilir.

2. AŞAMA : Ön Saç Çizgisi

Kök alımının bitiminin ardından kişinin istekleri ve alınan kök sayısına göre ön saç çizgisi oluşturulur ve alınan köklerin ekileceği bölgeler belirlenir. Ön saç çizgisi ve saç ekim bölgesinin belirlenmesinin ardından bu bölgeye lokal anestezi yapılır. Ardından lateral slit yöntemiyle alınan köklerin yerleştirileceği kanallar açılır.

3. AŞAMA : Köklerin Kanala Yerleştirilmesi

Bu evre alınan köklerin kanallara yerleştirileceği evredir. Kök alımı ile alınan kökler hassas uçlu pensetler yardımıyla açılan kanallara yerleştirilir. Ardında ense bölgesinin pansumanı yapılır ve operasyon sonlanır.

KİMLER SAÇ EKİMİ YAPTIRABİLİR ?

Saç ekimini kimlerin yaptırabileceği konusunda bir sınırlama yoktur. Herhangi bir ağır kronik rahatsızlığı olmayan herkes saç ekimi yaptırabilir. Yalnızca saç eksikliği olan bölgeye değil kaş, bıyık, sakal ekimi de yapılabilir.

Aşağıda belirttiğimiz nedenlerle meydana gelmiş açıklar saç ekimi ile kapatılabilir ;

• Erkek tipi saç dökülmesi
• Yara ya da yanık izi sonucu oluşan saçsız bölgeler
• Ameliyat izleri
• Eski teknik (FUT) ile yapılan saç ekiminden kalan izler
• Saçın belli bölgelerinin seyrek olması
• Kaş, bıyıl ve sakalın az olması
• Doğuştan gelen bölgesel saç kayıpları
• Bayanlarda saçlı deride belli bölgelerin seyrek olması

FUE (FOLİKÜLER ÜNİTE EKSTRAKSİYONU)

FUE yöntemiyle saç ekimi en teknolojik saç ekimi yoludur. FUE yöntemi ülkemizde 2004 senesinden beridir geliştirilerek uygulanmakta ve bu yol ile son derece başarılı saç ekimi sonuçlarına imza atılmaktadır. Biz de saç ekimi merkezi olarak hastalarımızdan özel bir istek olmadığı sürece FUE yöntemiyle saç ekimi yapmaktayız.

FUE yönteminde saç kökleri mikromotor ve punchlar yardımıyla tek alınmakta ve buda daha doğal sonuçlara imza atılmasına sebep olur. FUE yönteminde 0,7-0,8 mm’lik punchlar kullanılmakta bu sayede ense bölgesi çok kısa bir süre içinde iyileşmekte ve iz kalmamaktadır.

FUE yönteminin avantajları ;

• Ense bölgesinde kesi ve dikiş izi kalmaz.
• Operasyon sonrası ağrı eskiye göre çok azdır.
FUE yöntemiyle saç ekimi sayesinde daha çok saç kökü tek seansta nakledilebilmektedir.
• FUE yöntemiyle vücudun diğer bölgelerinden (göğüs ve sırt) kök alımı yapılabilir.
• FUE yöntemi sayesinde kişi çok daha kısa bir sürede normal yaşantısına geri dönebilir.
• FUE ile saç ekiminde sonuçlar çok daha doğaldır.
Yukarıda belirttiğimiz tüm bu avantajlar profesyonel kadroyla gerçekleştirildiğinde bir ömür boyu daha sağlıklı bir biçimde uzayan saçlara sahip olabilirsiniz…

SAÇ EKİMİ ÖNCESİ

• Saç ekimi operasyonundan 24 saat öncesi mümkünse sigara içmeyiniz, eğer yapamıyorsanız azaltmaya çalışınız. Unutmayınız ki sigara iyileşme sürecinizi uzatacaktır.
• Operasyondan 1 hafta önce aspirin ve türevi kan sulandırıcı ilaç kullanmayınız.
• Eğer devamlı kullanmış olduğunuz bir ilaç varsa muhakkak uzmanınıza danışıp kullanıp kullanmayacağınız konusunda bilgi alınız.
• Operasyon öncesi kafa derinize Hiçbir lokal ilaç sürmeyiniz.
• Saç ekimi operasyonundan 1 hafta önce alkol almayınız.
• Saç ekimi operasyonuna gelirken üzerinize operasyon çıkışı rahat giyip çıkarabileceğiniz giysiler alınız. (gömlek, hırka).

SAÇ EKİMİ SONRASI VE BAKIM

-Saçınız ilk defa operasyondan 3 gün merkezimizde yıkanacaktır.
-Özel bir losyon ve şampuanla 15. Güne kadar, her gün günde 1 kez, yıkamanın aşağıda anlatılacağı şekilde yapılması gerekir.
-Saç ekimi yapılan bölgeye elinize döktüğünüz losyondan elinizi hafif bastırarak ve asla sürtme hareketi yapmadan çok miktarda dağıtınız.
-Ekim yapılan bu bölgede kabuk ve pıhtıların yumuşaması için losyonu 45 dakika bekletiniz.
-Ardından ılık ya da soğuk su ile elinizi yine bu bölgeye sürtmeden yumuşakça bastırılarak iyice durulayınız.
-Hemen ardından özel şampuanlı elinizle aynı şekilde hafifçe bastırılarak ve asla sürtme hareketi yapmadan çok miktarda ve hafif köpürünceye kadar sürünüz ve beklemeden ılık suyla durulayınız.
-Yumuşak bir havlu ile saçlarınıza hafifçe bastırarak ve sürtme hareketi yapmadan saçlarınızı kurulayabilirsiniz. Ya da saç kurutma makinesi ile uzaktan tutarak ılık bir sıcaklıkta saçlarınızı kurutabilirsiniz.
-Yıkamanın 1 haftasından sonra ekim yapılan bölgeyi hafif bir biçimde ovalayarak yıkayabilirsiniz.
-Yıkamadan 10 gün sonra ekim yapılan alanda kabuk kalması iyileşmeyi olumsuz etkileyeceği için kalan kabukları, varsa dökmelisiniz.
-İki hafta sonra doktorlarımız sizi arayacaktır.
-Saçlarınız uzayana kadar güneşli günlerde şapka takabilirsiniz.
-Saç ekiminden 2 ay sonra havuza, hamama saunaya ve solaryuma girebilirsiniz.
-Saç ekiminden 2,5 ay sonra ekim yapılan bölgeler de sivilceler çıkabilir. Sizi rahatsız edecek kadar artış gösterirse bize ulaşabilirsiniz.

ÖN SAÇ ÇİZGİSİ

Ön saç çizgisi saç ekimi operasyonunun en önemli noktalarından biridir. Ön saç çizgisi çizilerken alınan kök sayısı kişinin isteği ve kişinin yaşının yaşının beraberinde yüzün anatomiside dikkate alınmalıdır. Bu sebeple kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmalıdır. Unutmayın ki ön saç çizgisi operasyon sonrası doğallığın en büyük göstergesidir. Biz merkezimizde hastamız kök sayımız ve yüzün anatomisine en ideal ön saç çizgisini oluşturmaktayız ve oluşturmuş olduğumuz ön saç çizgisi hattına bütünüyle teki saç köklerini ekerek %100 doğallığı yakalamaktayız.

KADINLARA SAÇ EKİMİ

Unutmayın ki saç ekimi yalnızca erkeklere uygulanmakta olan bir işlem değildir. Kadınlarda saç ekimi yapılabilmekte ve gayet başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kadın hastalarımızın en büyük avantajları saçları hiç kesilmeden kafada hiç iz olmadan operasyonları yapılabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *